• KOSİFLER OTO LAND ROVER YETKİLİ SATICISI VE YETKİLİ SERVİSİ

Bakım İşlemleri

OTO BAKIM"BOYA KORUMA İŞLEMLERİ

"0" km araçlar için boya koruma işleminin amacı mevcut olan boya ve parlaklığı geleceğe taşımaktır. 5 aşamalı bir uygulama olup aracın orijinal boyası üzerinde 5 mikronluk bir film tabakası oluşturarak otomobilinizi dış etkenlere, hava şartlarına, asit yağmurlarına, güneşin zararlı ve soldurucu etkilerine karşı korur. Özellikle koyu renk araçlarda dış etkenlerin zararlı etkileri kendini daha çok gösterir. Boya koruması yapılmış bir araç uzun süre orijinal boyasının parlaklığını korur.

KULLANILMIŞ ARAÇLAR İÇİN

2.el araçlarda boya koruma yapılmadan önce aracın dış yüzeyi temizlenir. Zift ve yapışkan maddeler giderildikten sonra aracın dış yüzeyindeki ince çizikler ve girdap izleri polisaj makinesiyle yok edilir. Daha sonra makine izleri yok edilerek, araç yapılacak olan cila ve koruma işlemi için hazır hale getirilir. En son işlem olarak araç orijinal parlaklığına getirilip koruma altına alınır.

DETAYLI İÇ TEMİZLİK

Tavan, taban, koltuklar, bagaj, paspas ve halılar, motor, jantlar, stepne komple detaylı olarak temizlenir. Uygulamadan sonra vinil ve motor koruma yapılarak aracın iç plastik aksamları daha canlı bir görünüme kavuşur. Aracın içindeki hava ve koku değişir. Hijyenik bir ortam sağlanır. Özellikle alerjisi olanlar ve çocuklar için gerekli bir uygulamadır.

DETAYLI DIŞ TEMİZLİK

Aracın tüm dış yüzeyi, davlumbaz içleri ile jantlar ve dış plastik aksamlar temizlenerek parlatılır ve cilalanarak koruma altına alınır.

MOTOR TEMİZLİĞİ

Motorun iç ve dış bölümleri, aracın elektronik aksamları korunarak, detaylı olarak yıkanmadan temizlenir. Temizleme işleminden sonra motor koruma uygulanır.

DÖŞEME ve VİNİL KORUMA

Sıfır araçlarda döşeme koruma uygulandıktan 24 saat sonra döşemelere ne dökülürse dökülsün (cola, kahve, çay, meşrubatlar) sıvılar kumaşın altına geçmez yüzeyde tanecikler halinde kalarak kolay temizlik sağlar. Deri ve kumaş uygulamaları farklıdır.

SHOW CAR CONCEPT

1- Boya ve dış komple bakım ve parlatma, boya koruma, iç komple temizlik, iç koruma, motor temizlik ve koruma.

2- Boya ve dış komple bakım ve parlatma, boya koruma, iç komple temizlik, motor temizlik.

3- Boya ve dış komple bakım ve parlatma, boya koruma, jant temizlik.

4- İç komple temizlik, bakım, koruma, motor temizlik ve koruma.

5- Motor temizlik ve koruma.

6- Boya dış temizlik ve koruma.

GARANTİAracınızı satın aldıktan sonra da aldığınız keyfin ve heyecanın uzun süre devam etmesi beklenir. Sunulan garanti olanakları her zaman yanınızdadır. Aracınızın mekanik garantisi, 3 yıl süre veya 100.000 km ile sınırlıdır. Aracınızın parça garantisi kilometre sınırı olmaksızın 2 yıldır. Ayrıca boya garantisi kilometre sınırı olmaksızın 3, paslanmaya karşı gövde garantisi ise yine kilometre sınırı olmaksızın 6 yıl olarak belirlenmiştir.

Tüm bu özel garantiler, yasal garantiyi aşan süre ve km bakımından sadece bedelsiz onarım için olup, yasal mevzuatın garanti süresi içinde tüketicilere tanıdığı diğer seçimlik hakların doğumuna neden olmaz.

Önemli Notlar

Garanti hizmetleri ancak Yetkili Servisler'de verilmektedir .

Kaporta ve boya garantisi kaporta ve gövde kontrolünün üretici standartlarında ve zamanında yaptırılması halinde geçerlidir.

Borusan Otomotiv tarafından ithal edilen Land Rover ve Range Rover'lara 3 yıl ya da 100.000km (hangisi önce dolarsa) olmak üzere özel garanti verilmektedir.

UZATILMIŞ GARANTİ PAKETİ


Uzatılmış Garanti Paketi, Borusan Otomotiv tarafından Uzatılmış Garanti Paketi ve Servis Belgesinde belirtilen koşullara tabi olarak sağlanan ticari bir garantidir. Uzatılmış Garanti Paketi, bazı istisnalar dışında tüm mekanik ve elektrik aksamın çalışabilirliğini kapsar. 5 yıl ve 100.000 km'yi aşmamış tüm Land Rover araçlara sunulur.

Uzatılmış Garanti Paketi süresi seçtiğiniz pakete göre 1, 2 veya 3 yıldır.

Uzatılmış Garanti Paketi hakkının geçerli olması için gerekli servis, bakım ve onarımları zamanında ve yalnızca Borusan Otomotiv Yetkili Servis'lerinde yapılmış ve belgelenmiş olmalıdır. Yetkili Servis, garanti konusunu Uzatılmış Garanti Paketi Merkezi ile doğrudan çözümler.

GARANTİ+


Garanti+ Hizmeti nedir?
Borusan Otomotiv tarafından Garanti+ ve Servis Belgesi’nde belirtilen koşullara tabi olarak sağlanan ticari bir garantidir. Üretici garantisinin devamı niteliğinde değerlendirilmemelidir. Garanti+ Hizmeti, bazı istisnalar dışında tüm mekanik ve elektrik aksamın çalışabilirliğini kapsamaktadır.

Garanti+ Hizmeti hangi otomobiller için satın alınabilir?
Borusan Otomotiv ithalatı olan Land Rover marka araçların, Garanti+ Hizmeti kapsamına dahil olabilmesi için otomobil yaşının ilk tescil tarihinden itibaren maksimum 3 (üç) yıl / 80.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) kadar olması gerekmektedir. Söz konusu kilometre ve/veya süre sınırından herhangi birini aşmış olan otomobil, Garanti+ hizmeti kapsamına alınmayacaktır.

Garanti+ Hizmeti teminat kapsamı detayları nelerdir?
Land Rover ile ilgili detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız

Garanti+ Hizmeti ne kadar süre ile satın alınabilir?
Land Rover için +1 yıl veya +2 yıl şeklinde 2 paket seçeneği sunulmaktadır. Hangi paket tercih edilirse edilsin, Garanti+ hizmetinin azami limiti, 120.000 km. ile sınırlı olup; bu kilometreye ulaşılması ile birlikte Garanti+ hizmeti, otomatik olarak sona erecektir.

Garanti+ Hizmeti fiyatları nelerdir?
Land Rover Garanti+ Hizmeti fiyat tablosu için tıklayınız.

Garanti+ Hizmetini nasıl satın alabilirsiniz?
Aracınızın – sıfır araçlar hariç - bu kapsama sahip olmadan önce yetkili servislerimizde 72 nokta kontrolü'nden geçirilmesi gerekmekte olup, aşağıda belirtilen telefon numaralarından randevu alınmasını rica ederiz.

Kosifler Oto İstanbul Servis Planlama (216) 578 33 45
Kosifler Oto Antalya Servis Planlama (242) 340 24 84Kontrolleriniz sırasında, tespit edilen (varsa) tüm işlemler onayınız dahilinde yapıldıktan sonra, Garanti+ Güvence Hizmet Sertifikanız hazırlanmakta ve seçtiğiniz paket kapsamında ruhsat sahibi adına kesilen fatura ile birlikte tarafınıza teslim edilmektedir.
Garanti+ Hizmeti hakkının geçerli olması için gerekli servis, bakım ve onarımlar zamanında ve yalnızca Land Rover Yetkili Servislerinde yapılmış ve belgelenmiş olmalıdır. Yetkili Servis, garanti konusunu Garanti+ Hizmet Merkezi ile doğrudan çözümler.

KOSİFLER OTO LAND ROVER SATIŞ VE SERVİS NOKTALARI

KOSİFLER OTO ANTALYA

Adres: Sinan Mah. Serik Cd. No: 239 Havaalanı Yolu / ANTALYA - TÜRKİYE
Santral: 0242 320 44 88
Faks: 0242 340 06 48
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)

KOSİFLER OTO LAND ROVER SERVİS NOKTASI

KOSİFLER OTO BOSTANCI
Adres: İçerenköy Mh. Askent Sk. No:3B Ataşehir 34752 / İSTANBUL - TÜRKİYE
Santral: 0216 578 33 45
Faks: 0216 575 49 04
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)

KOSİFLER OTO SAMSUN

Adres: Şabanoğlu Mah. Atatürk Bul. Tekkeköy Samsun Ordu Karayolu 8. km, 55300 / Samsun - TÜRKİYE
Santral:0 362 266 4545
Faks: +90 362 266 4555
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)

Adres: İçerenköy Mh. Askent Sk. No:3B Ataşehir 34752 / İSTANBUL - TÜRKİYE
Santral: 0216 578 33 33
Faks: 0216 575 49 49

Adres: Sinan Mah. Serik Cd. No: 239 Havaalanı Yolu / ANTALYA - TÜRKİYE
Santral: 0242 340 24 84
Faks: 0242 340 06 48

Adres: Şabanoğlu Mah. Atatürk Bul. Tekkeköy Samsun Ordu Karayolu 8. km, 55300 / Samsun - TÜRKİYE
Santral:0 362 266 4545
Faks: +90 362 266 4555